Expozice horolezectví v Českém ráji

Předmětem plnění veřejné zakázky je částečná demolice, rekonstrukce a přístavba Muzea Českého ráje v Turnově, které je umístěno nedaleko hlavního náměstí v centru města. V areálu se nachází několik budov různého stáří a různé architektonické hodnoty. Dispozičně se jedná o složitý soubor budov vzájemně propojených přes rampy nebo schodiště. Stávajícím centrem této části expozice je galerie „Sasíci“, která vznikla v roce 1973 přímo pro vystavení obrazu „Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou“ od Mikoláše Alše a spolupracovníků. Stávající expozice je s výstavním sálem přímo propojená. Na vlastní staveniště je omezený přístup zejména pro těžkou stavební techniku (přes městský park se souhlasem Města Turnov). Vlastní dokumentace pro provedení stavby je rozdělena do tří stavebních objektů.

Celkové náklady: 22.555.865,39 Kč
Přijatá dotace: