ať víme, jak to na našem webu žije?

Výměna poškozených trámových stropů nad 3.NP hlavní budovy SPŠSE a VOŠ Liberec, Masarykova

Předmětem je výměna poškozených dřevěných trámových stropů nad 3. NP hlavní budovy SPŠSE a VOŠ Liberec, Masarykova 460/3, p.o., která spočívá v provedení oprav zhlaví stropních trámů nad 3.NP. Po odstranění souvrství podlahy a záklopu podél obvodových zdí nad 3.NP bude přistoupeno k provedení opravy stropních trámů. Před prováděním opravy bude zkontrolováno a případně doplněno řádné podstojkování ponechávaných částí trámů. Trámy budou opravovány ob jeden trám, tj. nebudou opravovány ve stejný okamžik dva sousední stropní trámy. Oprava stropních trámů bude spočívat především v náhradě degradovaných částí trámu příložkami z válcovaných ocelových profilů, případně v jejich kompletní výměně. V závislosti na délce degradované části stropních trámů bude provedeno příložkování odpovídajícími profily s odpovídajícím počtem svorníků. Při provádění této opravy bude odstraňována vždy degradovaná část trámu společně s cca 20 cm zdravého dřeva tak, aby nedošlo k pokračování biologické destrukce trámu. Zcela degradované stropní trámy budou nahrazeny ocelovými nosníky. V případě zdravých nepoškozených trámů bude provedeno pouze preventivní ošetření nepoškozeného zhlaví vytvořením vzduchové mezery.

Celkové náklady: 9.587.410 Kč
Finanční prostředky LK: 9.587.410 Kč